SOLISTIDE RÜHMATUND

Rühmatund 1 korda nädalas, 90 minutit (45 min hääleseade ja 45 min laulmine). Tunniaeg lepitakse õpetajaga kokku õppeaasta algul individuaalselt.

Solistide rühmaõppe paketis sisalduvad järgmised hüved:

  • Osalemine solistide laulutunnis (1x nädalas 45 minutit)

  • Osalemine solistide hääleseadetunnis (1x nädalas 45 minutit)

  • Ligipääs online harjutuste kogumikule

  • Individuaalne õpimapp, milles leiad esmased õppematerjali, ning mida täiendatakse tundide käigus

  • Esinemispraktika

  • SoundVille Stage

  • Avatud hääleseade tund (5 € kord)**

  • Avatud loometund (5 € kord)**

  • Osalemine SoundVille’i kogukonna üritustel

  • Ligipääs kogukonna suhtlusvõrgustikule

**eelregistreerimisega

Aitame Sul ületada raskused ning liikuda lähemale Sinu unistusele

Laulmine on üks ürgsemaid eneseväljenduse viise. Need, kes oskavad laulda, on olnud alati oma kaaslaste, perekonna, sõprade ja lähedaste poolt imetletud. Kaunis lauluhääl lihtsalt paelub ja lummab ning avab nii lauljale endale kui ka kuulajatele uue tunnetusliku maailma. Paljud meie enesearengust huvitatud õpilased kirjeldavad, kuidas nad on tundnud tohutu eneseületuse kaudu ka enesekindluse ja eneseväärtustunde suurt kasvu. Nad ütlevad, et see on suisa sõltuvust tekitavalt hea! Kuid kas ka Sina oled tundnud, et kontroll oma lauluhääle üle on veel nõrk? Ja Sa ei tea, kust alustada, et kontrolli suurendada? Kas oled kogenud hääle murdumist, tudisemist või jõuetust, kui sooviksid hoopis võimsamalt laulda? Oled ehk kuulnud neid valelikke sõnu: “Lauljaks sünnitakse ja seda ei ole võimalik õppida?”

SoundVille oskab ja tahab Sind aidata

SoundVille’i kõrgharidusega lauluõpetajatel on aastaid õpetamis- ja esinemiskogemust ning nad kinnitavad nagu ühest suust – laulmist võib õppida igaüks. Nad on aidanud sadadel õpilastel kujundada kandvat ja kõlavat lauluhäält, teinud võimalikuks nende suuremad ja väiksemad unistused ning tõstnud nende enesekindlust avalikel esinemistel. Oma teekonnal õpetajatena on nad kokku puutunud väga erinevate õpilastega – nii laste kui ja täiskasvanutega, nii algajate kui edasijõudnutega, nii esialgselt viisipidamatute kui ka juba Spotifys avalikustatud lauljatega. Iga õpilase teekond on täis raskusi ja see on loomulik, sest ilma raskuste ületamiseta õppimist toimuda ei saagi. Ja just seda osa ehk raskuste üheskoos ületamist ja uuele tasemele jõudmist naudivadki meie õpetajad oma töös. Olgu selleks uueks tasemeks üheainsa loo kaunis esitus tunnis, eneseületamine õpilaskontserdil, laulu salvestamine stuudios, pääs superstaarisaatesse või vastuvõtt muusikakõrgkooli.

SoundVille'is õppimine on elu muutev

Ühed olulisimad asjad, mida meie õpilaste sõnul SoundVille’is laulutunnid neile annavad, on esinemisjulgus ja enesekindlus. Paljud neist ütlevad, et nad lausa naudivad esinemist. Tegelikult toimub ju Sinu iganädalastes tundides alati väikeses formaadis ülesastumine, seega annab meie lauluõpe Sullegi võimaluse rõõmustamiseks suisa iga seitsme päeva tagant. Ja see saavutus- ja rahuolutunne, mis Sind valdab pärast järjekordse laulu selgeks saamist ja esitamist, on kirjeldamatu. See tekitab kõikvõimsa tunde, et kõik elus ette tulevad mäed on ületatavad.

 

Kuidas toetab solistide rühmaõppe tund Sinu arengut?

Meie õpetajad teavad, et iga seeme läheb õiges keskkonnas õitsema, ja seetõttu pööravad nad erilist tähelepanu sellele, et luua Sinu jaoks rühmas erilist ühtsuse, kuuluvuse ja turvatunnet. Laulmine ei ole üldse pelgalt kehaline või mehhaaniline tegevus, vaid kätkeb endas suuresti ka vaimset tasandit. Meie õpetajad on omal nahal saanud kogeda selliseid motivatsiooni hävitavaid õpikeskkondi, kus valitseb ebaterve võistlushimu, kadedus ja vastastikune konkurents. Nad teavad nii omast kogemusest kui teaduskirjandusest, kuidas selline atmosfäär võib tekitada psühholoogilisi tõkkeid ning peaaegu pöördumatult lauluisu ära võtta. Tänu kõrgkooliõpingutele ja aastatepikkusele praktikale on nad tänaseks endast arendanud ka psühholoogiliselt turvalise õpikeskkonna loomise spetsialistid, et luua tugev ja kandev alus ka Sinu arenguspurdile. SoundVille’is saad tegeleda laulmisega õlg õla kõrval selliste inimestega, kes jagavad Sinuga samu unistusi ja eesmärke. Grupis on ainult üksteist julgustavad ja arenemist väärtustavad mõttekaaslased.

Tundides õpime lisaks laulmisele ka seda, mis riideid lavale selga panna, kuidas mikrofoniga laulda ning kuidas helitehnika töötab, et oskaksid ka ise endale helipuldist näiteks kaja peale keerata või hõlpsasti mikrofoni valmis sättida.

Solistide rühmaõpe on ka suurepärane koht uue muusika avastamiseks ja niimoodi enda maailmapildi laiendamiseks. Ühtlasi saad harjutada ka mitmehäälselt laulmist, lauldes ise enda rühmakaaslaste lauludes taustavokaali ja siis, kui teised laulavad Sinu laulule taustavokaali.

SoundVille'i õpilasena saad nautida palju põnevaid hüvesid

Boonusena võimaldame Sulle ligipääsu meie tuliuuele ja ainulaadsele veebipõhisele hääleharjutuste kogumikule. See on suurepärane viis, et ei peaks kõiki hääleharjutusi pähe õppima ja oleks alati võimalus need järgi vaadata. Pidevalt täienev kogumik võimaldab Sul ka iseseisvalt teha neidsamu hääleharjutusi, mida äsja koos õpetajaga tunnis tegid. Harjutuste videotes aitab õpetaja Sul kogu Sinu hääleulatuses ühte või teist harjutust klaveri saatel laulda.

Samuti on Sul võimalus osaleda meie kirevas kogukonna elus, näiteks võtta osa lauamängu- või karaokeõhtutest ja kohtuda inspireerivate inimesetega, kellega jagad samu eesmärke ja/või unistusi.

Ava enda jaoks meie solistide paketi arenguvõimalused koos kõikide selle juurde kuuluvate hüvedega vaid 119 € eest kuus.

DSC_7254.JPG

lauluõpetaja

TRIIN LUTSOJA

DSC_7121.JPG

lauluõpetaja

ALEKSANDRA KIRIKAL