top of page

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kas SoundVille Studios on laulmise proovitund tasuta?

JAH! Laulmise proovitund on tõesti tasuta.

Mis vahet on vokaalansambli, solistide ja individuaalsetel tundidel?

Vokaalansamblis käib koos kindel seltskond, kes töötab koos ühise eesmärgi nimel – õppida laulma mitmehäälseid laule ja harjutada koos musitseerimist.

Solistide rühmatundides käib koos rühm lauljaid, kes õpivad häälekasutust ja laulmist ning julgustavad üksteist aina põnevamaid väljakutseid vastu võtma. Iga laulja on solist, kes valib enda soololaulu ise ja laulab seda üksi. Vokaalansambli või koori kombel ühislaule ei laulda.

Individuaaltundides toimub õppetöö 1:1 formaadis ehk ruumis on üks õpilane ja üks õpetaja. Tegeletakse samuti häälekasutuse ja laulmise õppimisega. Sobilik eelkõige algajatele ja edasijõudnutele.

Kas õpetame ka täiskasvanuid laulma?

Jah, muidugi õpetame! Enamik meie lauluõpilastest on täiskasvanud ning meie vanim lauluõpilane on olnud ka 60ndates eluaastates. Noorim lauluhuviline individuaaltundides on aga olnud 4-aastane.

Kas laulutundi on oodatud ka täiesti algajad või on vajalik mingisugune eelnev tase?

Pole oluline, kas sa oled varem laulmist õppinud või mitte. Kui armastad laulmist ja oled valmis harjutama, siis meie lauluõpetajad ootavad sind tundi.

Kui pikk on üks tund?

Olenevalt sinu valitud õppepaketist on tunni pikkus 30-60 min vahel.

Mis on Avatud Hääleseade?

See on rühmaviisiline hääleseade tund, milles osalemine on ettenähtud lisavõimalusena ja on vabatahtlik. Tundidesse tuleb eelregistreeruda. Üheskoos tegeletakse hääleaparaadi tundma ja kasutama õppimisega, laulmisel ilmneda võivate ülepingete ja valude leevendamisega.

Kui ma soovin tunnis mõnda kindlat laulu õppida, siis kas ma pean selle laulu noodi ise tundi kaasa tooma?

Ei pea! Meie lauluõpetajad on oma ala spetsialistid ning oskavad väga hästi laule noodistada. Aga kui sul on noot juba olemas, siis too see julgesti tundi kaasa.

Kas kontsertidel esinemine on kohustuslik?

 

Kontsertidel esinemine on vabatahtlik, kuid väga hea võimalus enese proovile panemiseks.

Kas laulutundides saab mikrofoniga ka laulda?

Jah, meie tundides on mikrofon alati püsti ja töövalmis, kui on huvi ja vajadust mikrofoniga laulmist harjutada.

Kas SoundVille Studios on õpilastel vanusepiirang?

Meil ei ole vanusepiirangut. Oodatud on kõik, kellele meeldib laulda, olenemata vanusest ja eelnevast kogemusest. Ootame õppima nii noori kui ka täiskasvanuid.

Kas õpinguid saab alustada ainult septembrikuus?

SoundVille’i võib õppima tulla aastaringselt, kuid grupitundide puhul on kõige parem juhendajaga läbi rääkida, et millal oleks sobiv aeg liituda. 

bottom of page