top of page
2023-09-08 (77)_1.jpg

ALEKSANDRA VAINOKIVI

Alustasin oma muusikateed 9 kuu vanuselt folklooriring Veerik-us. 6-aastaselt laulsin juba Eesti Raadio lastelaulustuudios Kadri Hunti ja Anu Aimla käe all. Samal ajal õppisin ka viiulit Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakoolis ja laulsin Vanalinna Muusikamaja tütarlastekooris. Mõned aastad hiljem alustasin Katri Rebase juures klaveriõpinguid ning võtsin soololaulu tunde Elo Toodolt. Keskkooliga paralleelselt õppisin Georg Otsa nim. Tallinna muusikakooli eelõppes pop/jazz laulmist ja 2012 a. alustasin õpinguid G. Otsa põhiõppes rütmimuusika laulmise erialal Mare Väljataga ja Bert Pringi käe all. Pärast Otsakooli õpinguid astusin sisse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, kus lisaks teistele suurepärastele õppejõududele, oli mul  hea võimalus õppida Kadri Voorandi juhendamisel jazzlaulu. Lõpetasin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppes rütmimuusika pedagoogika eriala ning magistriõppes interpretatsioonipedagoogika eriala (cum laude).

Peale SoundVille Studio olen õpetanud ka Minilasteaed Lõvimeris. Mul oli seal rõõm teha muusikatunde igas vanuses lasteaialastele.

Aastate jooksul olen osalenud nii Eestis kui ka välismaal paljude maailmakuulsate instrumentalistide ja lauljate töötubades: Kurt Elling, Douglas Webster, Ian Ethan Case, Chris Potter, Lisa Popeil, Ingrid Jensen, The Real Group jne.

Olen erinevate muusikute ja bändidega üles astunud Rock Cafes, No99 jazzklubis, Vaba laval, Philly Joe’s, Tudengijazzil, KUMU-s, taustalauljana Eesti Laul 2014 ja 2016, ERKI Moeshow 2015 ja 2016, Birgitta Festival 2015 ja loendamatutel firma- ja erapidudel. Lisaks õpetamisele olen Eesti Rütmimuusika Haridusse Liidu liige ja vabatahtlik, et hoida silma peal ja aidata kaasa rütmimuusika õpetamise edendamisele ja arengule Eestis.

Lisaks koolides õpitule olen end täiendanud järgnevatel täienduskoolitustel:

2017, erinevad õppejõud, Üleriigiliste muusikaõpetajate sügispäevade raames toimunud koolituspäevad "Rõõm muusikast ehk pilli-eri"

2017 Koolieelsete lasteasutuste muusikaõpetajate täiendusõppe kursuse "Loovad ja inspireerivad muusikategevused". Lektorid: Katre Jaani, Airi Liiva, Illika Lõhmus, Karin Muldma, Ita-Riina Pedanik, Joosep Sang.

2017, Hedi-Kai Pai, Praktikult praktikule - Laulumängud laste muusikaliste oskuste arendajana

2017, Anna-Maria Vaino, Uued laulud väikelaste muusikatunnis - Tuule kodu

2016, Tiina Kärblane, Eduka esinemise psühholoogilised eeldused ja tagamaad

2013, Datevik Hovanesian, Jazz-laulmine

Lauluõpetajana olen töötanud alates 2013. aastast. Kogemust on nii väikeste laste, igas vanuses kooliõpilaste kui ka täiskasvanute õpetamisega, nii algajate kui ka edasijõudnutega.

Ootan ka Sind solistide laulutundi,hääleseade tundi või vokaalansamblisse! :)

bottom of page