top of page
2023-09-08 (91).JPG

RUTH LEHIS

Alustasin oma muusikalist teekonda Pärnu laste muusikakoolis viiuli erialal, lisapilliks oli toona klaver. Õppisin imearmsas väikeses koolimajas kokku 8 aastat ja poole selle ajast mängisin ka muusikakooli orkestris I viiulit. Sellest ajast meenuvad meeleolukad kontserdid Norras ja rahvusooperis Estonia.


Edasi tulid juba lastekoor "Pöial-Liisi" ja tütarlastekoor "Elise". Esialgu laulsin "Elises" 5 aastat ning hiljem kutsuti mind sinna ka hääleseadjaks. "Elise" kooriga on olnud võistulaulmisi ning festivalidel osalemisi maailma eri paigus – Soome, Taani, Norra, Hispaania, Inglismaa, Kanada ja isegi paavstile on õnnestunud Vatikanis esineda. Olen kaastegev solistina ka kolmel koori plaadil.


Solistilaulu tudeerisin õpetaja Endla Murdi juures 7 aastat. Sellest imelisest ajast on mälestuseks tehtud ka minu sooloplaat "Meie tuleme" 2007. aastal. Solistina ülesastumistest suuremad ja tähtsamad on kindlasti "Peipsi romantika" (2017), kus sain lava jagada Tanel Padari ja Daniel Levi Viinalassiga ning " Kaunid Taevalae Kontserdid" (2018) koos Karl-Erik Taukariga.


2015-2020 tegutsesin Mustvee Kultuurikeskuses ning Mustvee Muusika- ja Kunstikoolis lauluõpetajana. 2019.aastal osalesin kahe lauljaga rahvusvahelisel konkursil "Golden Rose" ning meid autasustati kahe eripreemiaga.


Hetkel õpin Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias koolimuusika erialal. Lisaks dirigeerimisele ja klaverile saan seal lähemalt tutvust teha nii väike-kandlega, plokkflöödiga, bass- ja klassikalise kitarriga ning trummidega.


Armastan muusikat ülekõige ning olen õnnelik, kui saan jagada oma kirge ka teistega! Tule Sinagi meie vahvasse stuudiosse – hea tuju muusikast ning suurepärane seltskond on garanteeritud! ;)

bottom of page