top of page
DSC_7121.JPG

juhendaja
ALEKSANDRA KIRIKAL

AVATUD LOOMETUND

Tahaksid proovida kirjutada laule, aga ei tea, kuidas alustada? Võib-olla on Sul isegi juba sahtlitäis erinevate laulude jupikesi olemas, aga ei tea, kuidas nendega edasi minna?

REGISTREERU ALLPOOL

 

Avatud Loometund on kohtumispaik kõigile laulukirjutamise huvilistele, kes vajavad toetavat ning motiveerivat kogukonda loominguga tegelemiseks. Sul avaneb võimalus laulukirjutamise harjutamiseks ja praktiseerimiseks, ilma et peaksid selle tingimata oma uueks püsivaks hobiks või kohustuseks võtma. Osaleda võid ühes või ka kõigis tundides.

 

Avatud Loometunni idee sai alguse SoundVille'i lauluõpetajate Aleksandra ja Triinu laulukirjutamissessioonidest. Nad on juba alates 2018. aastast regulaarselt kohtunud, et teineteisele oma loodud laulujuppe esitleda ning tagasisidet ja abi saada.

 

"Sageli juhtub, et omapäi jooksen mingi lauluga täiesti lukku. No lihtsalt ei suuda sõnadele ühtegi head meloodiat välja mõelda. Kõik tundub igav ja vale. Ja siis ongi hea, et Aleksandra saab tulla värske peaga appi ja aitab meloodia luua. Nii paljudes tänaseks valminud lugudes on just tema loodud meloodiajuppe," pajatab Triin.

 

Ühistest sessioonidest on neile mõlemale nii palju rõõmu ja kasu olnud, et kumbki neist pool albumit muusikat välja saaks anda. Ja kuna see oli niivõrd väärtuslik, otsustasid nad oma sessioonid ka teistele avada. Mida rohkem loovust ühes ruumis koos on, seda inspireerivam on, kas pole?

 

 

Mis siis Avatud Loometunnis toimub?

 

Tegemist ei ole tüüpilise loenguga, kus õpetaja räägib monotoonselt ja õpilased konspekteerivad maniakaalselt kõike üles. Avatud Loometund meenutab rohkem tugivõrgustikku, kus selles osalejad toetavad ja õpetavad üksteist, jagades oma kogemusi takistuste ületamisega.

 

Täpsemalt. Kuulame üheskoos üksteise loodud laulujuppe ja ka täispikkasid laule, et anda ja saada tagasisidet, nippe, julgustust ja inspiratsiooni. Võib-olla Sa pole kindel, kas ikka just need sõnad, meloodia või akordid sobivad Sinu laulule? Või äkki on Sul olemas sõnad ja viis, aga kuna Sa pilli ei mängi, siis oleks sul vaja abi ja ideid akordide osas? Oleme kindlad, et meie ühiste tundide jooksul kasvab koostöö ja üksteise aitamise tulemusel nii mõnestki jupist välja päris laul.

 

Kui Sa oled vähemalt sama hea prokrastineerija kui Aleksandra ja Triin ning Sa tunned, et sul on keeruline lihtsalt kirjutamisega pihta hakata, siis oled Avatud Loometundi väga teretulnud. Koos on lihtsam ja lõbusam alustada! Soovi korral võid esialgu ka lihtsalt vaadelda ja kuulata.

 

Oodatud on nii SoundVille Studio õpilased kui ka sõbrad, keda me veel ei tunne. Meie hulgas on nii täiesti algajaid kui ka juba kogenud laulukirjutajaid. Osalemiseks ei ole oluline pillimängu-, viisipidamis- ega noodilugemisoskus, sest mida Sina ei valda, sellega saavad teised abistada.

 

 

Mida kaasa võtta:

 

- kirjutusvahend (nt märkmik ja pastakas)

- vahetusjalanõud (sokkis võib ka olla)

- kui tunned, et oled valmis jagama, siis mõni oma poolik laulujupike, idee, kitarririff, sõnad vms

- Sularaha 5 € osalustasuks, esimene kord tasuta!

bottom of page