top of page

Laulutunnid ja ülikool: 6 põhjust laulmiseks

Sügis ülikoolis on väga stressirohke. Kümneid uusi kohustusi, Sadu uusi nägusid, tuhandeid muremõtteid. Nii õppejõu kui ka tudengina võid Sa end leida otsimas võimalusi lõdvestumiseks ja puhkamiseks, et pinged maha ei murraks.


See ilmselt ei tule Sulle üllatusena, et eestlased on laulurahvas, kuid kas sa teadsid, et laulmine on üks võimsamaid stressi maandamise viise?


Järgnevalt jagame Sinuga 6 põhjust, miks paljud õppejõud ja tudengid on ennast laulutundidesse kirja pannud ja kuidas laulutunnid saavad toetada ka Sind nii era- kui ka tööelus. Pluss kõige lõpus pakume Sulle võimalust tulla tasuta proovitundi!1. Laulmine maandab stressi

Ülikoolielus on omajagu stressi. Laulmine on suurepärane viis nendest pingetest vabanemiseks. Kui Sa laulad, vabastab Sinu keha endorfiine, mis on kõige naturaalsemad tujutõstjad!


Laulmine aitab Sul ka tõeliselt sügavalt hingata, mis aitab kaasa lõdvestumisele ja ärevuse maandamisele. Oled Sa eksamiteks tuupiv tudeng või suure töökoormuse köidikuis õppejõud, laulmine võib Sulle pakkuda kauaigatsetud puhkust.

2. Laulmine kasvatab Sinu enesekindlust

Laulutunnid võivad Sul aidata kasvatada oma enesekindlust. Arendades oma vokaalset võimekust ja esinemisoskust kujundad Sa endas ühtlasi ka võimeid, mida läheb vaja avalikel esinemistel nagu ettekannete tegemisel ja koostöistel grupitöödel.

3. Laulutunnid arendavad Sinu suhtlemisoskusi

Selge kommunikatsioon on hädavajalik igal elualal. Laulmine kasvatab Sinu võimet sõnu selgemini artikuleerida ja ennast ka emotsionaalsel tasandil selgemini väljendada.


See oskus on päev päevaga aina olulisem, eriti maailmas, mis väärtustab aina rohkem koostööd.

4. Laulmine arendab loovust

Laulmise üheks oluliseks osaks on meloodiate, rütmide, tämbrite ja palju muuga eksperimenteerimine, mis on suurepärane viis loovuse arendamiseks. Tudengina ei saa Sa kindlasti ära öelda uutest innovaatilistest ideedest, mis võivad kerkida just mõnusa laulmissessiooni järel.

5. Laulmine ühendab inimesi

Laulmine on äärmiselt sotsiaalne tegevus, mis toob inimesed kokku. Laulutundides on Sul võimalik kohtuda sarnaselt mõtlevate inimestega, kes armastavad vähemalt sama palju laulda kui Sina.


Meie lauluõpetajad on kirjeldanud, kuidas mõne õpilase laulmine on kaasõpilastel pisara silmanurka toonud, sest kuuldu läks neile sügavalt hinge.


See on suurepärane viis, kuidas tulla kodust välja, avada end uutele inimestele ja leida uusi sõpru.
6. Laulmine toetab vaimset ja kehalist tervist

Laulmisega tegelemisel on mitmeid eeliseid, millest nii õppejõududel kui ka tudengitel on palju võita. Laulmine aitab saavutada paremat rühti, suurendada kopsumahtu, võimendada kognitiivseid funktsioone, arendada mälu ja suurendada keskendumisvõimet.


Kui ka Sina jõudsid äratundmisele, et just laulmine on parim viis kõige selle ja palju muu saavutamiseks, siis tegutse! Tule meie Tallinna või Tartu stuudiosse TASUTA individuaalsesse proovitundi. Proovitundi tulemiseks ei ole vaja mitte midagi ette valmistada või kaasa võtta. Samuti ei ole tähtis, kas Sa arvad, et oskad laulda või mitte. Tule kohale ja meie õpetajad aitavad Sul välja selgitada, kuidas oleks Sinul kõige parem laulutundidega algust teha.ความคิดเห็น


ปิดการแสดงความคิดเห็น
bottom of page