DSC_7334.JPG

JAKOP KAARMA

Muusikaga olen tegelenud väiksest saati. Juba viie aastaselt veetsin tunde klaveri taga musitseerides.

Esimesed üheksa kooliaastat õppisin Talinna Muusikakeskkoolis klaverit, mille kõrvalt hakkasin lisaks klassikalisele muusikale huvi tundma ka rütmimuusika vastu. 11 aastaselt sattus minu kätte Pink Floydi plaat Dark Side of the Moon. Seda plaati kuulates tekkis minus veendumus, et tahan oma elu pühendada muusikale ja see veendumus on ajaga ainult süvenenud.

 

Mõned aastad hiljem soetasin endale oma esimese elektrikitarri ja hakkasin end ise õpetama. Kui tuli aeg minna gümnaasiumisse astusin Otsa kooli, rütmimuusika kitarri erialale. Seal pühendasin kogu oma aja kitarriõpingutele ja omaloomingu kirjutamisele. Mitmel aastal järjest olen võitnud mõne koha või eriauhinna otsa koolis toimuval Uno Naisso nimelisel loomingu-ja interpretatsioonikonkursil.

 

Pärast Otsa kooli lõppu olen töötanud kitarriõpetajana, õppinud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias elektronmuusika kompositsiooni ja tegelenud enda loomingu salvestamisega.

 

Kitarri õpetajana juhendan nii akustilise kui ka elektrikitarriõpilasi, väga paljudes erinevates stiilides, vastavalt nende enda huvidele. Samuti aitan hea meelega õpilastel, kes soovivad oma loomingut kitarril kirjutada, oma ideid täide viia.